در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
iranfoodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۵۹:۴۹

 به گزارش خبر نگار مهر , محمد سعيدي در اولي گرد هم آيي كميته افزايش كيفيت بهداشتي شير ناپخته سال ۹۶در استانداري سمنان , ضمن ابلاغ اين كه شير نپخته سهم قابل توجهي در ساخت فرآورده‌هاي ناپخته دامي در سرزمين را دارا است , اعلام‌كرد : به دليل موقعيت ويژه اين ماده غذايي همچون فسادپذيري پرسرعت , بررسي بيشتر بر زنجيره ساخت , حمل , فرآوري و عرضه آن را طلب مي نمايد . 
او بابيان اين‌كه كيفيت بهداشتي شير نپخته در استان سمنان در درحال حاضر افزايش است , افزود : اين كميته با انگيزه بررسي موقعيت كيفيت بهداشتي شير نپخته در استان و بنا كردن راهكارهاي اجرايي ارتقاي كيفيت بهداشتي شير نپخته , در مركز ها ساخت , گردآوري , توزيع , فرآوري و عرضه و گزينش معيارهاي بهداشتي شير ناپخته با اعتنا به مطالعات انجام يافته و راهكارهاي اجرايي براي جلوگيري از ورود شيرهاي بي كيفيت و نامطلوب بهداشتي به چرخه مصرف و در غايت افزايش كيفيت بهداشتي شير نپخته درست شده شده‌است . 
مديركل دامپزشكي استان سمنان به دنبال از برگزاري زمان آموزشي پيشگيري از بيماري هاي مشترك بين بشر و دام با محوريت تب كريمه كنگو ويژه مراقبان تندرست در شهرستان سمنان خبر بخشيد و اعلام كرد : با اعتنا به اهميت بيماري خطرناك تب خون ريزي دهنده كريمه كنگو و لزوم در اختيار گرفتن و پيشگيري از اين بيماري مشترك بين بشر و دام , زمان آموزشي پيشگيري از بيماري هاي مشترك بين آدم و دام با محوريت تب خون‌ريزي دهنده كريمه كنگو ويژه مراقبان تندرست مركز ها بهداشتي و درماني شهرستان هاي سمنان , سرخه و مهديشهر با همياري راءس بهداشت شهرستان سمنان در محل تالار فراگيري بهورزان علم ها پزشكي استان برگزار شد . 
سعيدي افزود : دراين زمان آموزشي مراقبان سالم با بيماري كريمه كنگو و شيوه هاي در دست گرفتن و پيشگيري از آن آشنا شده و به سوال هاي حاضران راجع به اين بيماري و بقيه بيماري هاي مشترك بين آدم و دام جواب داده شده و مشاجره و تبادل حيث در موضوع تدبيرها پيشگيرانه از بيماري صورت به عهده گرفت . 
او با اشاره به اين كه تا به امروز ۸۳۲ بيماري مشترك بين آدم و دام شناخته شده‌است , بيماري تب كريمه كنگو را از خطرناك ترين اين بيماريها تيتر كرد و از عوام مردم مخصوصا مجموعه هاي در معرض خطر كه مشتمل بر دامداران , قصابان , كاركنان كشتارگاه ها , پزشكان و دامپزشكان مي باشند خواست تا نگهداري واجب و تدبيرها پيشگيرانه از بيماري را همواره مدنظر داشته باشند .

پرده هوا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۰۴:۳۹

پدر و مادر به جدول بها غذايي توليدات غذايي توجه نمايند يك متخصص حوزه ايجاد مواد غذايي اظهار كرد : توليد جدول قيمت مواد غذايي بر روي توليدات اين قابليت و امكان را به مصرف كننده مي‌دهد تا با بررسي اين جدول شايسته ترين محصول ممكن را براي مصرف گزينش نمايد . 

ميثم نيك دهقان با اشاره به‌اين اينكه جدول قيمت مواد غذايي اعم از مورد ها واجب در هنگام خريد است , اظهار داشت : اين حق مسلم خريدار است تا از محتواي آن چيزي كه براي خريد در لحاظ گرفته است آگاهي بدون نقص داشته باشد تا بتواند مواد غذايي خوبتر و سلامت تري را تعيين نمايد . مديريت دليل ستاك ادامه بخشيد : در واقع آن چه بر روي برچسب گفته ميشود مي بايست به صورت معمولي و قابل فهم و شعور براي تمامي باشد و ويژگي ها آن محصول ذكر شده باشد تا مصرف كننده بتواند به راحتي از آن استفاده نمايد . نيك دهقان بابيان اين كه انگيزه از ساخت جدول قيمت مواد غذايي اين است كه اشخاص نسبت به مواد غذايي كه مصرف مينمايند باخبر باشند , اعلام كرد : مصرف كنندگان مواد غذايي بايستي در خريد كالاهاي متبوع خويش بعداز ديدن مورخ ساخت به جدول بها مواد غذايي نيز اعتنا نمايند تا بدانند كه به ازاي مصرف ميزان مشخصي از اين ماده غذايي چه اندازه از چربي , چربي كل , چربي اشباع , چربي ترانس , كلسترول , سديم , كربوهيدرات كل , فيبر رژيمي , شكر , پروتئين , ويتامين‌ها و مواد معدني اخذ مي كنند . مديرعامل ستاك با تاكيد بر اينكه كه‌اين جدول ابزاري براي سنجش ميزان تندرست بودن توليدات غذايي ميباشد , تصريح كرد : مطالعات نشان ميدهد با برچسب‌گذاري مواد غذايي تغييرات اكثري در نگرش و كارايي اشخاص فيس داده است . علاوه بر ارتقا تراز آگاهي آن ها نسبت به محتواي مواد پرخاصيت مو جود در توليدها غذايي , انتخاب‌هاي آنها هدفمندتر شده‌است و در فيض مواد غذايي سالم‌تري را گزينش ميكنند .كسب اطلاعات لازم درباره ي پرده هوا

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۰۳:۳۳

برخورد مديريت اداره طعام و دارو در رابطه آزاد شدن استفاده از خميرمرغ رسول ديناروند در رابطه چرايي آزاد شدن استفاده از خمير مرغ در سوسيس و كالباس اظهار داشت : اين تصحيح شده قانون ها با حالت خاص تاييد شده‌است , يعني بعضي ممنوعيت‌ ها در رابطه استفاده از خمير مرغ كماكان پابرجا است . 
 پرده هوا نائب رئيس وزير بهداشت در رابطه بعضا از اين ممنوعيت‌ ها توضيح اعطا كرد : جداسازي گوشت مرغ به روش مكانيكي مي بايست در واحد توليدي سوسيس و كالباس صورت بپذيرد , يعني خميرمرغ نمي‌تواند در جاي ديگري ساخت شود و به واحد سوسيس كالباسي حمل شود . 
گفتني است , فرهمند پارسا زاده - نائب رئيس دفتر كار محاسبه بر بهداشت همگاني اداره دامپزشكي تيتر نموده است كه اصلاح شده ضوابط استفاده از خمير مرغ در كميته ملي مورد تأييد قرار گرفت تا استفاده آن در تراز اوليه با موقعيت خاصي آزاد شود . مبتني بر اين اصلاح شده , تمام واحدهاي توليدي براي بسته بندي سوسيس و كالباس دربردارنده خمير مرغ , مي بايست از پوشش رنگي متمايز به ( زرد ( استفاده نمايند و عبارت ( دربردارنده خمير مرغ ( در علامت گذاري اين دسته فرآورده‌ ها درج شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۵۹:۵۹

مردمان از خوف تب كريمه گوشت نمي‌خرند/گوشت گوسفندي ۴۱ هزار توماني شد علي اصغر ملكي مديريت اتحاديه گوشت گوسفندي در گفتمان با خبر نگار مجموعه اقتصادي باشگاه خبرنگاران برنا , از كاهش ۲ هزار توماني گوشت قرمز رنگ خبر اعطا كرد و ذكر كرد : اينك نرخ هر كيلو شقه گوسفندي سواي دنبه با نرخ ۴۱ هزار تومان به مشتري عرضه مي گردد . 
او با اشاره به تأثير شيوع تب كريمه كنگو بر بازار افزود : بازار در بي حركتي بي نقص به راز مي برد , به اين دليل‌كه تقاضا به شدت در بازار كم شده است . 
ملكي در مورد عرضه گوشت وارد شده و تأثير آن بر بازار اعلام كرد : كمپاني پشتيباني كارها دام مبادرت به عرضه گوشت وارد شده با نرخ تصويب شده ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار كرد كه توقع ميرود در صورت تداوم مجدداً قيمت‌ها افت پيدا نمايد . 
مديريت خط توليد قند اتحاديه گوشت گوسفندي تصريح كرد : با دقت به وضعيت بهداشتي توليد شده و حفظ جنازه به زمان ۲۴ ساعت بعداز كشتار در اتاق پيشسرد , مردمان با خاطر راحت از قصابي‌ هاي مجاز مبادرت به خريد كنند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۵۸:۵۳

درآمد صد ميليوني از فروش Tea Bag به كشورهاي عربي طبق آمار نشر داده شده به وسيله گمرك در يك ماهه ابتدا سال 96 قريب به 999 كيلوگرم چاي كيسه اي ( Tea Bag ) , از مرز و بوم صادر شده‌است . 
جت پرينتر درآمد صد ميليوني از فروش Tea Bag به كشورهاي عربي به نقل از خبر نگار صنعت , تجارت و كشاورزي تيم اقتصادي باشگاه خبرنگاران برنا , طبق آمار پخش شده بوسيله گمرك در يك ماهه ابتدا سال 96 قريب به 999 كيلوگرم چاي كيسه اي ( Tea Bag ) , از مملكت صادر شده‌است . 
بها دلاري اين ميزان صادرات 32 , 829 و بها ريالي آن 1 , 064 , 718 , 381 بوده است . 
بيشترين صادرات به كشورهاي عمان , قطر , كويت , امارات متحده عربي هست .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۵۷:۳۹

عكس العمل مديريت اداره خوراك و دارو در رابطه آزاد شدن استفاده از خميرمرغ رسول ديناروند در رابطه چرايي آزاد شدن استفاده از خمير مرغ در سوسيس و كالباس اظهار داشت : اين تصحيح شده قانون ها با وضعيت خاص تاييد شده‌است , يعني بعضي ممنوعيت‌ ها در رابطه استفاده از خمير مرغ كماكان پابرجا است . 
نائب رئيس وزير بهداشت در رابطه بعضا از اين ممنوعيت‌ ها توضيح اعطا كرد : جداسازي گوشت مرغ به روش مكانيكي بايستي در واحد توليدي سوسيس و كالباس صورت بپذيرد , يعني خميرمرغ نمي‌تواند در جاي ديگري ايجاد شود و به واحد سوسيس كالباسي حمل شود . 
گفتني است , پرده هوا فرهمند باتقوا زاده - نائب رئيس محل كار آناليز بر بهداشت همگاني اداره دامپزشكي تيتر نموده است كه اصلاح شده ضوابط استفاده از خمير مرغ در كميته ملي مورد تأييد قرار گرفت تا استفاده آن در تراز اوليه با حالت خاصي آزاد شود . بر پايه ي اين تصحيح شده , تمام واحدهاي توليدي براي بسته بندي سوسيس و كالباس دربردارنده خمير مرغ , مي بايست از پوشش رنگي متمايز به ( زردرنگ ( استفاده نمايند و عبارت ( دربردارنده خمير مرغ ( در آرم گذاري اين جور فرآورده‌ ها درج شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۰:۴۲

 تركيب اسيدهاي چرب روغن كنجدروغن كنجد به گروه اسيدهاي اولئيك – لينولئيك متعلق است. اين روغن كمتر از 15 درصد اسيد چرب اشباع دارد كه بيشترين آن پالميتيك و استئاريك و بيش از 85 درصد مجموع اسيدهاي چرب آن غيراشباع است. اسيد اولئيك و اسيد لينولئيك بيش از 80 درصد كل اسيدهاي چرب روغن كنجد را تشكيل مي‌دهند.برخلاف روغن‌هاي گياهي ديگر در اين گروه، درصد اسيد اولئيك روغن كنجد حدود 45 درصد و اسيد لينولئيك آن حدود 40 درصد از مجموع كل اسيدهاي چرب آن مي‌باشد.استرول ها(sterols)روغن كنجد در مقايسه با ساير روغن‌هاي گياهي، مواد غيرقابل صابوني(حدود 2 درصد) بيشتري دارد. مواد غيرقابل صابوني شامل استرول ها، تري ترپن‌ها و تري ترپن الكل‌ها، توكوفرول ها و ليگنان‌هاي كنجد مي‌باشد. روغن كنجد يكي از منابع غني استرول هاي گياهي(فيتواسترول) مي‌باشد. فيتواسترول ها يا استرول هاي گياهي رقيب كلسترول در جذب هستند. بنابراين مصرف فيتواسترول موجب كاهش كلسترول خون و در نتيجه جلوگيري از حملات قلبي و عروقي مي‌شود.فيتواسترول ها و به طور خاص بتا سيتوسترول، از رشد سلول‌هاي سرطان كولون، سرطان پروستات و سرطان سينه نيز جلوگيري مي‌كنند.توكوفرول ها(Tocopherols)شهرت روغن كنجد به خاطر مقاومت در برابر اكسيد شدن آن است. يكي از دلايل اين مقاومت بيش از حد به خاطر وجود توكوفرول در اين روغن است و ميزان آن در روغن كنجد 1200 ميلي گرم بر كيلوگرم است. گاما توكوفرول بيشترين ميزان موجود در روغن كنجد را شامل مي‌شود و پس از آن دلتا و آلفا هستند كه حدود 5 درصد توكوفرول موجود در روغن را شامل مي‌شوند. در بين اقسام مختلف ايزومرهاي توكوفرول، گاما توكوفرول قوي‌ترين آنتي اكسيدان موجود در روغن‌ها مي‌باشد.روغن كنجد تحريك پذيري غشاء مخاطي را كم مي كند. اين روغن براي درمان سرفه، يبوست، آرتريت و پوست خشك توصيه مي شوداين خاصيت آنتي اكسيداني، ماندگاري اين روغن را در برابر حرارت در مقايسه با روغن‌هاي ديگر بسيار افزايش داده است. مقاومت اكسيداتيو روغن كنجد در برابر حرارت 110 درجه سانتي‌گراد 17.5 ساعت مي‌باشد كه اين روغن را در دسته روغن‌هاي با مقاومت بالا قرار مي‌دهد. همچنين نقطه دود اين روغن 226 درجه سانتي‌گراد مي‌باشد. شايان ذكر است مقاومت حرارتي روغن‌هاي مخصوص سرخ كردني در همين دما حداكثر 14 ساعت مي‌باشد. لذا از اين روغن مي‌توان در مصارف سرخ كردني عميق با طيب خاطر استفاده نمود.نكته‌ي مهمخواص ذكر شده در مورد روغن كنجد بدين معنا نيست كه شما آزاديد هر چه قدر كه مي‌خواهيد از آن در طي يك روز استفاده كنيد. به خاطر داشته باشيد كه كالري همه‌ي روغن‌ها يكسان است؛ يعني هر 5 گرم آن كه معادل يك قاشق چاي خوري مي‌شود چيزي در حدود 45 كيلوكالري انرژي دارد. پس مراقب باشيد تا با مصرف بي رويه‌ي آن دچار اضافه وزن و در پي آن دچار مشكلات و بيماري‌هاي مختلف نشويد.

كسب اطلاعات لازم در باره ي دستگاه روغن گيري خانگي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۲:۱۰

چاپگرهاي ليزري انتخابي بهينه جهت چاپ تصاوير گرافيكي و عكس هستند. تونرهاي CMYK در اين پرينترها جايگزين جوهر گشته‌‌اند. اين چاپگرها باعث ايجاد تصاوير گرافيكي و عكس‌هايي با كيفيت فوق‌العاده مي‌شوند كه نياز عكاسان و گرافيست‌هاي حرفه‌اي را برآورده مي‌سازند. با توجه به كيفيت بالاي اين چاپگرها، بديهي است كه قيمت بالايي نيز داشته باشند. اين چاپگرها مناسب مصارف حرفه‌اي و كاربرد زياد است و براي محيط منزل و استفاده عمومي نيستند.

تاريخچه ي ساخت پرينتر چند كاره

در اماكن اداريبه دليل كمبود فضا وجود يك چاپگر چند منظوره بسيار مفيد است. از ايرادات اين دستگاه اين است كه در صورت خراب شدن يك بخش از دستگاه ديگر بخش ها نيز از كار مي افتد. در كل اين دستگاه براي مصارف عمومي و يا اداري كوچك كاربرد دارد. قيمت اين دستگاه به نسبت امكانات و كارايي آن مناسب است.

كسب اطلاعات بيشتر درباره ي دستگاه جت پرينتر

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۷:۴۰

حال كه صحبت از فيلتر هپا و اعتبار آن شد بد نيست بدانيد كه استفاده از لغت هپا در تبليغات و شعارهاي تجاري برخي دستگاه هاي تصفيه هوا كه داراي فيلتري تنها مشابه فيلتر هپاي واقعي هستند، باعث سردرگمي بسياري از مصرف كنندگان و خريداران دستگاه هاي تصفيه هوا شده است. اين موضوع جدا از گمراه كننده بودن، در صورتي كه افراد دستگاه تصفيه هوا را براي مصارف ويژه تر مانند كنترل عفونت و يا افرادي كه مبتلا به بيماري هاي قلبي، ريوي و تنفسي و يا آسم و آلرژي هستند، خريداري كنند، مي تواند بسيار خطرناك و حتي مرگ آور باشد. 
بر اساس گزارشات انجمن ريه آمريكا به تازگي فيلترهاي تصفيه هوايي با ظاهري مشابه فيلترهاي هپاي واقعي، وارد بازار دستگاه هاي تصفيه هوا شده اند كه ارزان ترند اما به همان ميزان خاصيت بسيار پايين تري در تصفيه هوا دارند. راندمان اين فيلترها در تصفيه ذرات معلق ۰.۳ ميكرون برابر  ۵۵ % و يا حتي كمتر است. 
توليد كنندگان دستگاه هاي تصفيه هوا براي پنهان كردن اين راندمان پايين، فيلترهاي تصفيه هوا را داراي بار الكترونيكي مي كنند و يا در كنار آن ها از فناوري يونيزاسيون استفاده مي كنند. اين روش تصفيه هوا هنگام شروع استفاده، تاثير بالايي در تصفيه هواي محيط نشان مي دهد، اما پس از مدتي استفاده، بار الكترونيكي دستگاه تمام شده و راندمان دستگاه به كمتر از ۵۰% افت پيدا مي كند. لازم به ذكر است كه استفاده از فناوري يونيزاسيون خود عامل ايجاد آلاينده است زيرا گاهي در اين فرايند، دستگاه تصفيه هوا محصول جانبي اوزون توليد و آن را به هوا اضافه مي كند.
كسب اطلاعات لازم درباره ي دستگاه پرده هوا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۷:۳۱

بوجاري عملي است عبارت از جدا سازي انواع غلات شامل برنج، جو، گندم از پوسته و ساقه. همچنين در حين اين عمليات بذر علف هاي هرز، تخم حشرات و انواع آفتها از آنها زدوده ميگردد و ممكن است در هنگام جدا سازي، انواع آفت كشها و سموم محافظتي نيز به بذرها اضافه شود. و اين كار را دستگاه بوجاري انجام مي دهد و به اين عمليات نيز بوجاري گفته مي شود.

اساس كار دستگاه بوجاري بر دو قسمت است

 1. پراكنده سازي با فن باد بر اساس وزن
 2. سرند(الك) نمودن بر اساس ابعاد دانه
موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]