در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iranfoodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۲:۴۵

/ چين مطرح ترين صادر كننده به گزارش خبر نگار مجموعه اقتصاد خبرگزاري ميزان , در حالي‌ كه تخمه آفتابگردان ساخت درون از كيفيت بالايي شامل است و چه بسا مي‌توان داعيه كرد بالاترين كيفيت در مرحله جهاني را داراست , البته متاسفانه شاهد اين حقيقت تلخ هستيم كه بعضا سودجويان به طمع اخذ سودي كم محصولي را به مصرف‌ كننده , عرضه نمايند كه از ديد كيفيت چند رتبه از توليدها داخلي پايين‌ خيس است . 
براساس آمار گمرك در سال ۹۵ , بيش تر از ۱۰۰ هزار و ۲۷۸ بدن دانه آفتابگردان از كشورهاي متفاوت دنيا وارد جمهوري اسلامي ايران شده‌است . 
براساس واردات اين حجم دانه آفتابگردان , بالغ بر ۱۲۶ ميليون و ۱۴ هزار و ۵۲۹ دلار , ارز از مرز و بوم بيرون شده‌است . 
قابل ذكر است كه قيمت ريالي اين ميزان واردات , بيشتراز ۳۹۳ ميليارد و ۸۹۸ ميليون و ۴۹۱ هزار و ۸۳۸ تومان در آمار گمرك به ثبت رسيده است . 
گفتني است دانه‌ هاي آفتابگردان از كشورهاي اتريش , آذربايجان , ارمنستان , امارات متحده عربي , اوكراين , بلغارستان , تركيه , چين و روسيه وارد مرز و بوم شده‌است . 
در بين كشورهاي ذكر شده , چين با فروش بيش تر از ۸۲ هزار بدن دانه آفتابگردان به سرزمين درآمد ۱۱۱ ميليون و ۹۳۷ هزار و ۴۸۸ دلاري را قسمت خويش كرده و وسيع ترين صادر كننده دانه آفتابگردان به جمهوري اسلامي ايران بوده است . 
واردات تخمه آفتابگردان از مرز ۱۰۰ هزار بدن گذشت/ چين مطرح ترين صادر كننده 
بررسي‌ ها نشان مي دهد هرساله حجم بالايي دانه آفتابگردان براي مصارفي اعم از روغن كشي به مرز و بوم وارداتي و به‌دنبال آن ميليون‌ها دلار ارز قسمت كشورهاي ديگر ميگردد و اين درحالي است كه ايجاد اين محصول آب بر نبوده و در بيشتر نقاط سرزمين قابل كشت است . 
در همين راستا مدير اتحاديه آجيل و خشكبار در گفت‌وگو با ميزان راجع‌به واردات تخمه آفتابگردان بيان كرد : باوجود ساخت بالاي تخمه آفتابگردان در مرزوبوم اين محصول پرطرفدار در حجم بالايي وارد مرزوبوم ميگردد كه نسبت به مثال داخلي از بها غذايي پايين‌تري برخوردار‌است . 
او در صحبتهاي خويش بدين مسئله اشاره نمود كه جاي سوال است واردات محصولاتي , زيرا بادام هندي كه توان ساخت آن در درون سرزمين نيست ممنوع است , البته محصولي , زيرا تخمه آفتابگردان كه در باطن ساخت ميشود به اسم دانه‌ هاي روغني و براي روغن كشي وارد مرز و بوم مي شود و در آجيل‌فروشي‌ ها هم به فراواني چشم مي شود . 
احمدي بابيان قيمت غذايي بالاي مثال داخلي اين محصول بيان كرد : كشاورزان درپي ورود تخمه آفتابگردان فرنگي به مملكت ديگر رغبتي به كشت آفتابگردان ندارند و بها ذيل مثال فرنگي در كنار قيمت غذايي پايين‌تر سبب ساز متضرر شدن كشاورزان شده‌است . 
مديريت اتحاديه آجيل و خشكبار بابيان اين كه مصرف تخمه آفتابگردان در سرزمين بالاست , بيان كرد : در صنعت روغن‌ كشي دانه آفتابگردان قيمت بالايي داراست كه با برنامه‌ ريزي و ايجاد ۱۰۰ درصدي در درون مرزوبوم مي‌توان از واردات آن غني شد . 

پرده هوا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۵:۰۴

مسئولان دستور با فرارسيدن روزها خاص مبادرت به عرضه اقلام با نرخ تصويب شده مدني در جهت در اختيار گرفتن قيمت‌ ها مي كنند , ولي قيمت‌ هاي مو جود در بازار بيانگرآن است كه گويي اجبار كسبه و واسطه ها بر سياست تهيه و تنظيم بازار مي‌ چرخد . 
البته اين سال نيز در شروع ماه رمضان بازار اقلام گوناگون اعم از محصول ها پروتئيني , برنج , حبوبات , چاي , روغن , رطب , زولبيا و باميه تب و تاب بيشتري پيدا نموده است . 
گزارشات مي‌داني حاكي از آن است كه نرخ اقلامي مانند گوشت , مرغ , رطب , برنج و . . . با نوساناتي همراه است كه هرمورد از فروشندگان عوارض خاصي براي اين گراني‌ ها مطرح ميكنند . 
بنابراين نرخ هر كيلو رطب در مرحله بازار بسته به ارقام متفاوت از 10 تا 35 هزارتومان , زولبيا و باميه 12 تا 15 هزارتومان , برنج اهل ايران از 11 تا 16 هزارتومان , گوشت گوسفندي 41 هزارتومان , اشكال حبوبات از 7 تا15 هزارتومان , هر بسته چاي اهل ايران 25 هزارتومان , هر كيلو شكر 3 هزارو 500 و قند شكسته 3 هزار و 900 تومان است . 
ولي ناگفته نماند كه در تعدادي روز مانده به مهماني ضيافت پروردگار نوسانات دوباره بها ها خيلي بدور از توقع نيست . 
اكنون به سراغ مسئولان ذي‌ربط مي رويم تا از نهايي حالت بازار در شروع ماه رمضان آگاه شويم : 
عظيم حجت عضو هئيت مديره اتحاديه مرغداران گوشتي در گفتمان بيان كرد : با دقت به ارتقا نرخ جوجه يكروزه دست كم نرخ هر كيلو مرغ در ماه رمضان مي بايست ۷ هزار و ۵۰۰ تومان باشد . 
او افزود : با دقت به نرخ ۲ هزار توماني هر قطعه جوجه يكروزه و هزينه‌ هاي بالاي ايجاد نرخ كمتر از ۷ هزار و ۵۰۰ تومان براي مرغدار صرفه اقتصادي ندارد . 
حجت در جواب به‌اين سوال كه قابليت و امكان ارتقاء نرخ مرغ بالاتر از ۷ هزار و ۵۰۰ تومان درين روزها هست , تصريح كرد : با وجود موقعيت مساعد ايجاد , عرضه مرغ با نرخ فراتر از ۷ هزار و ۵۰۰ تومان بعيد است و تن‌ ها شايد به طور مقطعي پيرو ارتقا تقاضا اين حادثه بيفتد . 
***تخم مرغ گران نمي‌شود 
ناصر فرستاده پور مديريت هيات مديره اتحاديه مرغ تخم گذار استان تهران در مذاكره با اشاره به موقعيت بها تخم مرغ در بازار اظهار‌كرد : اينك ميانگين نرخ هر كيلو تخم مرغ درب مرغداري ۳ هزار و ۸۰۰ الي ۳ هزار و ۹۰۰ تومان معادل دانه‌اي ۲۶۰ تومان است . 
او افزود : براساس بررسي هزينه‌ هاي تمام شده از طرف مسئولان وزارت مجاهدت نرخ حقيقي وواقعي هر كيلو تخم مرغ ۴ هزار و ۳۰۰ تومان است و اين درحالي است كه با قيمت‌ هاي جان دار در بازار مسافت ۵۰۰ توماني داريم . 
به گفته رسول پور با كاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان قابليت ارتقا بها نيست . 
***آخرين حالت اقلام حساس در ماه رمضان 
قاسمعلي حسني عضو اتحاديه مواد غذايي در مصاحبه اظهار كرد : اقلام حياتي متفاوت مانند برنج , رطب , شكر , روغن , حبوبات به فراواني در بنكداري‌ها وجود دارد . 
او افزود : با اعتنا به آنكه كمبودي در توزيع اقلام پرتقاضا اين ماه در بازار نيست بعيد است كه تنش خاصي در بازار چهره دهد . 
*** بازار ميوه و سبزي به كدام سمت و سو مي رود؟ 
حسين مهاجران مديريت اتحاديه ميوه و سبزي در مذاكره در باب پيش گويي حالت ارزش در ماه رمضان اظهار داشت : با دقت به آنكه هندوانه اعم از ميوه‌ هاي پرتقاضا ماه رمضان به شمار ميرود , البته به طور همزمان با پيك برداشت و مشكلي در عرضه نيست . 
او افزود : با اعتنا به ارتقاء ساخت ميوه‌هاي تابستانه پيش گويي ميگردد كه بها اين محصول ها در ماه رمضان هيچ جور نوساني را تجربه نكند . 
مهاجران از كاهش ۱۵ درصدي نرخ اشكال سبزي طي دو ماه اخير در بازار خبر اعطا كرد واضافه كرد : با اعتنا به فصل گرما و كاهش تقاضا براي سبزي آش با ثبات ارزش در بازار روبرو خوا هيم شد . 
*** حالت عرضه دام در ماه رمضان 
محمدرضا ملاصالحي رئيس كل راءس تصحيح نژاد دام وزارت مجاهدت در مصاحبه با اشاره به موقعيت عرضه دام در شروع ماه رمضان اظهار داشت : فرآيند ايجاد و عرضه دام سبك و سنگين وزن طبق روال معمولي در حالا انجام است . 
او با اشاره به تغييرات كم دام سنگين وزن در بازار افزود : فعلا ميانگين نرخ هر كيلو گوساله نر پروار بندي ۱۲ الي ۱۲ هزارو ۵۰۰ تومان است كه نسبت به ۶ ماه پيشين تغييري نداشته است . 
ملاصالحي درباره‌ي پاياني شرايط عرضه دام سبك اعلام‌كرد : در دو ماه در آغاز فصل بهار طبق روال معمول عرضه دام سبك از طرف عشاير كاهش مي يابد , البته از وسط خرداد با ييلاق عشاير با ارتقاء عرضه روبرو مي‌شويم كه از اين رو توقع مي رود كه نرخ دام سبك از ۱۵ به ۱۴ هزار تومان تقليل يابد . 
مديريت راس تصحيح نژاد دام وزارت مجاهدت نسبت به عرضه محصول در بازار اظهار نگراني كرد و اذعان كرد : با دقت به‌وجود واسطه‌ها در بازار نرخ گوشت ارتقاء قابل ملاحظه‌اي دارااست كه از اين رو اضطراري است نهاد نظارتي وارد عرصه شوند . 
به گفته او با وجود كاهش مصرف گوشت قرمز رنگ در ماه رمضان و ذخيره سازي دلخواه گوشت مرغ از سمت كمپاني پشتيباني توقع مي رود كه خلل خاصي در روز ها رمضان در بازار فيس ندهد . 
*** نرخ زولبيا و باميه ارتقا مي يابد؟ 
علي فايده مند مدير اتحاديه شيريني و شكلات در راي زني از ارتقا نرخ زولبيا و باميه در ماه رمضان خبر اعطا كرد و اظهار كرد : گرچه نرخ زولبيا و باميه در ماه رمضان امسال با ارتقا روبرو خواهد بود ولي تا كنون نرخ تصويب شده آن اعلام نشده است . 
***قيمت هر كيلو رطب چند؟ 
علي اصغر موسوي دبير انجمن رطب در گفتمان از ارتقاء نجومي بها رطب در شروع ماه رمضان خبر اعطا كرد و افزود : فعلا هر كيلو رطب با نرخ 15 الي 20 هزارتوماني به مصرف كننده عرضه ميشود و اين درحالي است كه درابتداي فصل هر كيلو رطب سكو يك فقط با ارزش 2 هزار و 500 تومان از كشاورزان خريداري مي گردد . 
او افزود : با وجودآنكه 50 درصد مصرف رطب در ماه رمضان و 50 درصد ديگر در مابقي روز ها سال است از اين رو پيرو ارتقاء تقاضا قابليت و امكان دوباره پرورش بها درين روزها به دور از توقع نيست . 
***ثبات نرخ نان در ماه رمضان 
قاسم زراعت كار مديريت اتحاديه نانوايان تهران در مذاكره با اشاره به نهايي شرايط بها نان در شروع ماه رمضان اظهار داشت : نرخ اشكال نان در ماه رمضان براساس نرخ طومار سال 93 خواهد بود از اين رو اشخاص در صورت هر نوع تخلف و گران فروشي با شماره 124 و اتحاديه تماس حاصل كنند تا در اسرع وقت به گلايه آنان رسيدگي شود . 

جت پرينتر 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۴:۲۰

 فرهاد دلق‌ پوش , عضو هيات مديره اداره حمايت مصرف كنندگان وتوليد كنندگان ورييس هيات محاسبه بر همه پرسي انجمن ملي حمايت از حقوق و دستمزد مصرف كنندگان در مذاكره با خبر نگار صنعت , تجارت و كشاورزي مجموعه اقتصادي باشگاه خبرنگاران برنا , اعلام كرد : سال ۸۵ در حمايت از مصرف كننده رسمي مشتمل بر ۳ ماده ثبت شد كه در به‌دنبال آن آيين‌ طومار اجرايي ضابطه حمايت از دستمزد مصرف‌ كنندگان و اساس‌نامه انجمن حمايت از مصرف كنندگان پايه گذاري كردن شده‌است . 
او درپي افزود : اين انجمن كار خويش را بر طبق دارا بودن ضابطه , راهبرد اجرايي و اساس‌نامه پيگيري ميشود . 

پرده هوا

فرهاد دلق پوش اظهار داشت : در صورت مراجعه به ضابطه متوجه مي‌شويم كه‌اين انجمن در جهت حمايت از دستمزد مصرف‌ كنندگان به خواسته سوق دهي شركت كردن هاي مردمي در اجراي سياست‌ ها و برنامۀ حمايت از مصرف كنندگان , درست شده شده‌است . 

او با اشاره به اين كه اين انجمن كاملاً غير انتفاعي و غير مدني است , ذكر كرد : اين انجمن دارنده يك شوراي همگاني بوده كه در جهت آگاه‌سازي مصرف كننده ها از روش رسانه ها مبادرت مي نمايد . 

عضو هيأت مديره اداره حمايت مصرف‌ كنندگان و ساخت كنندگان اظهارداشت : اين انجمن مردمان ارگان در ميدان همگاني مبني بر ضابطه , مطالبات مردمان را در دستمزد مصرف‌ كننده , پيگيري مي نمايد .
دلق پوش همينطور اذعان داشت : متأسفانه در يكسال و يك‌سري ماه پيشين انجمن نتوانست به وظيفه‌هاي خويش فعاليت نمايد و اكثري از اعضاي آن استعفا دادند , در‌اين بازه زماني به طور سرپرستي سازمان مي شد و اميد است با رعايت ضوابط در آتي بتوانند خوب تر به وظيفه هاي خويش كار نمايند . 
او در پايان تأكيد كرد : بر پايه ي اجراي ضابطه در سمت حمايت همگي جانبه از حقوق و دستمزد مصرف كنندگان , اين انجمن فرهنگ و تمدن سازي و رعايت حقوق و دستمزد مصرف كنندگان را برعهده داشته و در واقع تأمين كننده منافع مردمان در كالا و سرويس ها است .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۷:۲۳

 نگهداري مواد غذايي به روش و شيوه اي صحيح در مراقبت سالم و مواد مفيد مو جود در آن‌ها نقشي با اهميت داراست كه درين بخش به آن گونه از مواد غذايي كه حفظ آن‌ها در يخچال فريزر ممنوع است اشاره مي‌كنيم . 

پرده هوا
گوجه خارجي را در سردخانه محافظت نكنيد 
گوجه خارجي تحت عنوان منبع بي نياز ويتامين C از قيمت بالايي شامل است كه در‌صورتي‌كه آن را در يخچال حفظ شود ديگر از ويتامين C و ليكوپن جانور در آن كه علتي در پيشگيري از ابتلا به سرطان است خبري نخواهد بود . 
سير را در يخچال حفظ نكنيد 
سير پس از قرار داده شدن در يخچال موقعيت سفتي و انسجام بافتهاي خويش را از دست مي‌دهد . شايسته ترين محيط براي حفظ سير محلي كم آب و خنك است ولي خير دماي فراوان ذيل . 
سيب زميني را در يخچال مراقبت نكنيد 
حفظ سيب زميني در سردخانه و دماي ذيل آن را تبديل به سيب زميني فارغ از كيفيت مطلوب براي مصرف مي نمايد چرا‌كه شايسته ترين محل براي مراقبت سيب زميني با اعتنا به محافظت خاصيت آن در محيط آشپزخانه البته با مرتبه حرارت دلخواه كه نبايد گرم باشد . 
پياز را در يخچال مراقبت نكنيد 
بدترين ايده براي حفظ پياز باطن يخچال است كه آب بين بافتي آن لايه هاي پياز را قابل انعطاف و غير قابل مصرف مي نمايد . اين مواد غذايي را هيچ گاه در يخچال فريزر قرار ندهيد 
نان را در يخچال فريزر محافظت نكنيد 
يخچال شما نان را كم آب كرده و چنانچه بيشتر از يكسري روز نان را در دماي يخچال حفظ شود كيفيت مطلوب براي مصرف را نخواهد داشت . 
روغن زيتون را در سردخانه محافظت نكنيد 
شما بايستي روغن زيتون را در محيطي كم آب و بدون‌نور محافظت فرماييد به اين دليل‌كه مكانيسم و طبيعت روغن زيتون اين طور خوبتر مراقبت ميگردد . 
عسل را در يخچال مراقبت نكنيد 
هيچ نيازي به محافظت و حفظ عسل در يخچال فريزر نيست به دليل آن كه عسل ماده اي دوچندان مقاوم در قبال خرابي است و با قرار دادن عسل در يخچال آن را به حالتي كريستالي و نامطلوب براي مصرف تبديل مي‌كنيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۵:۵۱

 محمد رحيم نيازي در گفتگو ضمن اشاره به اين كه محصول كشت بهاره در فصل پائيز روانه بازار ميشود , ذكر كرد : كشت اين محصول در بخشها سردسيري مرزو بوم همانند اردبيل , همدان , كردستان , آذربايجان شرقي و غربي , خراسان رضوي و شمالي , زنجان , چهار محال بختياري و . . . نيز آغاز شده‌است . 

جت پرينتر
او افزود : بيشترين مرحله زير كشت و ساخت سيب زميني در جمهوري اسلامي ايران مرتبط با بخش ها سردسيري است . 
رحيم نيازي همينطور بابيان اين كه اينك ايجاد يك كيلو سيب زميني براي كشاورز ۸۰۰ تومان تمام مي شود , اظهارداشت : متاسفانه سيب‌ زميني كاران به رغم هزينه گزاف ايجاد هرساله محصول خويش را با نصف بهاي تمام شده به فروش ميرسانند . 
مديريت هيئت مديره انجمن ملي سيب زميني با اشاره به اين‌كه سيب زميني كاران در يك سري سال اخير ضررو ضرر متعددي را متحمل گرديده اند , اعلام كرد : كشت سيب زميني در صورت مقرون به صرفه نبودن تبعات متعددي اعم از كاهش مرحله زير كشت و . . . را به همراه دارااست . 
او به‌دنبال بابيان اين‌كه ز . حمت ايجاد سيب زميني با كشاورز , البته سود بهاي اين محصول به جيب دلالان و اسطه‌ ها ريخته مي شود , افزود : مشاجره مسافت ارزش خريد از كشاورز تا بازار از مشكلات بزرگ بخش كشاورزي است به دليل آن كه سود اساسي به جيب دلالان ميرود و كشاورز كه بيشترين زحمت را درين في مابين كشيده متضرر مي شود . 
او بر لزوم برندسازي و بسته بندي محصول سيب زميني در مملكت تاكيد كرد و اظهار داشت : اكنون فروش سيب زميني كمتر از هزار تومان به ضرر و زيان كشاورز است . 
نيازي با اظهار اين كه دولت مي بايست به تامل ساخت و اشتغال مرز و بوم باشد , اظهار كرد : وزارت صنعت , معدن و تجارت , مجاهدت كشاورزي و ديگر دستگاه‌هاي داراي ربط مي بايست كناره بازار توليدها كشاورزي به خصوص سيب زميني را با انگيزه پايداري ساخت در دست گرفتن نمايند . 
او در پايان با تا كيد بر اين كه ارزش سيب زميني بايستي به يك نقطه تعادل رسد تا مصرف كنندگان گران نخرند و ساخت كنندگان متضرر نشوند , يادآورشد : براي دستيابي به‌اين نقطه «متعادل سازي مرحله زير كشت» و «كنترل و تهيه بازار» بايستي بصورت دور از شوخي در فرمان كار مسئولان قرار گيرد . 
كشاورزي حفاظتي پلي در سوي امنيت غذايي و كشاورزي استوار 
رئيس هماهنگي اشاعه كشاورزي اداره مجاهدت كشاورزي استان تهران ذكر كرد : كشاورزي حفاظتي در ارتقاء امنيت غذايي و كشاورزي استوار از مقام ويژه‌اي شامل است . 
يوسف هاشمي افزود : اين دسته كشاورزي بهره‌برداري كارآمد از منابع آب و خاك را با حفاظت و محافظت محيط زيست گرا از اين منابع لينك و پيوند ميزند تا مسئله براي پايداري كشت و كار‌ها در كشاورزي آماده شود . 
او همينطور اظهار داشت : به وقوع پيوستن پذيري اين اصلي نيازمند مدير يك دست منابع آب , خاك و عوامل زيستي جانور و بقيه نهاده‌هاي مصرفي است . 
رئيس هماهنگي رواج كشاورزي اداره مجاهدت كشاورزي استان تهران اعلام‌كرد : كشاورزي حفاظتي با انگيزه محافظت فايده وري و سعي گياهان زراعي به طور همزمان با كاهش فرسايش خاك و ديگر اثرات محيطي در تراز عالم ترويج يافته است . 
او افزود : توسعه اين مدل كشاورزي به نظر «حفظ منابع آب , خاك , در اختيار گرفتن و پيشگيري از فرسايش آب و خاك» , «تغذيه باصرفه خاك و ارتقا استفاده از كودهاي آلي» , «افزايش حجم آب نافذ به باطن خاك» , «بهبود چرخه موادتشكيل دهنده معدني و محافظت تركيبات آلي خاك» , «حفظ ميكرو ارگانيسم‌ هاي متنوع موثر خاك» , «بهبود حاصلخيزي و انعطاف‌ پذيري خاك» و «كاهش ارزش حقيقي وواقعي تمام شده توليد ها كشاورزي» و . . . فراوان داراي اهميت است . 
هاشمي در پي رده كشاورزي حفاظتي را در «افزايش امنيت غذايي» و «كشاورزي پايدار» دوچندان پر رنگ تعريف كرد و اظهار داشت : بدون شك با رعايت اصول كشاورزي مورد اشاره مي‌توان هم زمان با محافظت منابع ارگانيك ( آب و خاك ) براي ساخت موادغذايي , همت محصول را بطور شايان توجهي ارتقا و ثبت كرد . 
او بيش تر كرد : از ساير مزاياي كشاورزي حفاظتي مي‌توان به صرفه جويي در نيروي كار , نگهداري رطوبت خاك , كاهش رواناب , صرفه جويي در مصرف آب , كاهش هزينه ايجاد , حاصلخيزي استوار خاك و محافظت محيط زيست اشاره نمود . 
رئيس هماهنگي رواج كشاورزي اداره مجاهدت كشاورزي استان تهران خط مش نجات كشاورزي مملكت را دقت به كشاورزي حفاظتي اظهار كرد و افزود : اين روش راهكاري براي بسط استوار كشاورزي در مرز و بوم است .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۴:۳۷

توزيع مشوق صادراتي لبنيات از روز جاري كليد خورد رضا باكري دبير انجمن صنعت هاي لبني در مصاحبه با خبرنگارگروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران برنا , از آغاز توزيع مشوق صادراتي ۲۰ ميليارد تومان لبنيات در ميان كارخانه‌ هاي لبني خبر بخشيد و اعلام‌كرد : روز جاري فاز در آغاز مشوق صادراتي براي توزيع دربين كارخانه‌ هاي لبني آغاز شد و مابقي بعداز تأمين منابع مالي از سمت اداره برنامه و ميزان دارايي به مرور پرداخت خواهد شد . 
او افزود : در تيرماه سال قبل هم زمان با ثبت مصوبه ۲۰۰ ميليارد توماني مشوق صادراتي براي جبران مابه التفاوت ارزش در بازارهاي جهاني و داخلي از سمت هيات وزيران , كارخانه‌ هاي لبني براساس تعهد دولت نسبت به ارتقا ميزان صادرات خويش مبادرت كردند . 
به گفته باكري ثبت مصوبه مشوق صادراتي توليدها لبني موجب شد تا صادرات از ۶۲۴ ميليون دلار سال ۹۴ به ۷۷۳ ميليون دلار در سال ۹۵ رسد . 
دبير انجمن صنعت هاي لبني بابيان اين‌كه پرداخت مشوق صادراتي مي تواند مهم‌ ترين منظره بسط صادرات توليد ها لبني به بازار روسيه باشد , اذعان كرد : در سال پيشين مسئولان وزارت مجاهدت , گمرك و صنعت هاي چيره شدند كه بيشتراز ۹۰ درصد موانه صادراتي به روسيه را مرتفع كنند و فقط مفتوح كردن ال سي و نقل و انتقالات وجه از روش سيستم بانكي نهايي ايراد پيش رو است كه توقع ميرود اين بازدارنده با توافق در ميان بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و روسيه برطرف شود . 
او تصريح كرد : با وجود آنكه اداره دامپزشكي تا كنون برنده به اخذ جواز صادرات براي ۸ كارخانه لبني شده , از اين رو توقع ميرود كه در سال ۹۶ با پرورش صادرات محصول ها لبني به روسيه مواجه شويم . 

پرده هوا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۷:۲۰

/مردم و دامداران هوشيار باشندآخرين موقعيت شيوع تب كريمه كنگو/مردم و دامداران هوشيار باشند كريم اميري نائب رئيس محل كار بهداشت و رئيس بيماري دامي اداره دامپزشكي در مصاحبه با خبر نگار صنعت , تجارت و كشاورزي تيم اقتصادي باشگاه خبرنگاران برنا , با اشاره به آخري شرايط شيوع تب كريمه كنگو اظهار داشت : براساس گزارش وزارت بهداشت تا كنون از ۲۹ نفري كه بدين بيماري در گير شدند , سه نفر از آنان فوت كردند . 
او افزود : تمامي ساله با گرم شدن هوا و كار كنه‌ ها , تب كريمه كنگو در سرزمين شيوع پيدا مي كند . پرده هوا
اميري با هشدار به دامداران بيان كرد : دامداران در صورت رويت كنه مبادرت به سمپاشي اسطبل‌ هاي خويش كنند , به دليل آن كه استدلال انتقال بيماري از كنه‌ ها به بشر هم موجود است . 
نائب رئيس دفتر كار بهداشت و مدير بيماري دامي اداره بابيان اين كه اشخاص از اسكان در حوالي محل‌ هاي حفظ دام جلوگيري كنند , تيتر كرد : اشخاص فقط از قصابي‌ ها مطمئن كه اداره دامپزشكي بر آن بررسي داراست , مبادرت به خريد گوشت كنند . 
او با اشاره به اين‌كه دام‌هاي آلوده و كثيف سواي نشانه ها مي باشند , تصريح كرد : با ذبح دام در كشتارگاه‌هاي مجاز جنازه ۲۴ ساعت در اتاق پيش‌سرد مراقبت شده و در صورت پيدايش اختلال از عرضه جلوگيري مي شود و اين درحالي است كه در كشتارگاه‌ هاي غير مجاز سواي چك دامپزشك و وضعيت پيش‌سرد , گوشت به مردمان عرضه ميشود كه در حال حاضر ميتواند , دردسرساز باشد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۵:۳۱

 ; كدام سالم‌ خيس هستند؟چاي سبز يا اين كه چاي سياه ; كدام سالم‌ خيس هستند؟ به گزارش سالم نيوز , براي بخش اعظم اشخاص مدام اين سوال بي جواب باقيمانده است , آيا چاي سبز موثر است يا اين كه چاي سياه؟ براي پي‌ بردن به‌اين پرسش كافيست اين گزارش را دنبال نمائيد . 
تركيباتي كه در گونه هاي چاي هست با نيز مختلف اند و هرمورد , خاصيت آنتي اكسيداني خاص خودشان را دارا هستند . از حيث دارويي , كافئين مو جود در چاي سپيد و سبز كمتر است و طبيعتا مصرف مداوم آن ها تعلق را كه چاي سياه به‌وجود مي آورد , در‌پي ندارد . 
بعضي اشخاص بر اين باورند مصرف چاي سبز بر چاي سياه ارجحيت داراست البته اين جور نيست . به اين دليل‌كه هر دو خاصيت اعجاز گر خويش را دارا‌هستند . چاي سياه خاصيت ضدسرطاني و آنتي اكسيداني متعددي دارااست پرده هوا
قيمت غذايي چاي 
هر دو چاي سرشار از آنتي اكسيدان است , آنتي اكسيدان‌ها , مولكول‌هايي براي جلوگيري از اكسيداسيون و ساخت راديكال‌هاي آزاد مي باشند . راديكال‌هاي آزاد از مواقعي زيرا آلودگي محيط زيست , دود سيگار , زخم دي ان اي و همينطور براي بيماران سرطاني زياد موءثر است . چاي به تنهايي از نگاه ميزان كالري كه به مصرف كننده ميرساند زياد كم بوده و نزديك به ۴ كالري در يك فنجان چاي است . چاي دارنده ويتامين‌هاي زيادي از مجموعه B مشتمل بر ويتامين B1 و B2 و اسيد فوليك و اسيد پانتوتنيك و هم ميزان قابل ملاحظه‌اي ويتامين P ( نياسين ) است . برگ سبز چاي از ديد ويتامين C , بي نياز است . 
اقتدار آنتي اكسيداني 
نتايج نشان داده است پلي فنول چاي سبز نسبت به چاي سياه مضاعف بيشتر است . همينطور دانشمندان چاي سبز را به دليل آنتي اكسيدان بسيار , ضد سرطان اعلام كردند . در سود چاي سبز دارنده آنتي اكسيدان بيشتري نسبت به رقباي خويش است . 
چاي سبز و جلوگيري از آلزامير 
مطالعات زيادي در رابطه فوايد اين 2 چاي راجع به آلزامير صورت گرفته شده‌است . چاي سبز هم درين مقايسه حق تقدم اوليه را به خويش اختصاص داده و همينطور سبب ساز بهبود خاطر و پيشگيري از آلزايمر ياري دوچندان دلخواه است . 
چاي سياه و كاهش خطر ابتلا به پاركينسون 
پژوهشگران اعلام كردند چاي سياه از خطراتي زيرا كلسترول بالا , ديابت , پاركينسون , پوكي استخوان و سنگه همگي جلوگيري مي كند . همينطور با اعتنا به نقل از موسسه ملي بهداشت چاي سياه , شمارا از خطر ابتلا به بيماري پاركينسون در سنين بالا در امان نگه مي دارد . 
فوايد بي‌ پايان هردو چاي 
هر دو چاي سرشار از بهره و خواص بوده و نتايج يك مطالعه نشان داده است مردمان ايالت متحده بيشتر طرفدار چاي سياه و مردمان چين و ژاپن طرفدار پروپا قرص چاي سبز مي باشند . اين دو چاي رابطه به هم پيوسته با كاهش رويش تومورهاي سرطاني , ‌ ارتقا سوخت و ساز تن , كاهش وزن , بهبود پوست , توانمند سازي استخوان‌ها و چه بسا دفع بيماري‌هاي مزمن , مثل سكته مغزي , هجوم ها قلبي , ديابت و پاركينسون دارااست . 
چاي سبز , معاند سرسخت بيماري‌هاي قلبي 
پژوهش ها علمي نشان داده است , چاي سبز به دليل وجود تركيبات اعجاز گر از تهاجم ها قلبي جلوگيري ميكند . پژوهش ها دانشكده راءس پزشكي مريلند اعلام‌كرد اشخاصي كه 3 فنجان يا اين كه بيشتر در روز چاي سبز مينوشند فراوان كمتر به بيماري‌هاي قلبي , ارتقا كلسترول و تري گليسيريد در گير خواهند شد . 
افزون بر آن سرعت نشر سلول‌هاي سرطاني در پوست , معده , ريه , روده بزرگ , پانكراس , مثانه را كاهش ميدهد . مرداني كه به صورت منظم چاي سبز مينوشند 5 سال بيشتر ار اشخاص ديگر قدمت مينمايند . 
چاي سياه براي ساخت انرژي و متابوليسم 
كافئين جان دار در چاي ساه به مراتب از چاي سبز كمتر است به همين منجر با مصرف آن انرژي , هوشياري , كاهش وزن بيشتري را تجربه خواهيد كرد . افزون بر آن تئوفيلين جانور در چاي سياه ضربان قلبتان را تسريع مي بخشد و سبب ارتقاء متابوليسم و انرژي بيشتر در درونتان مي گردد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۰۱:۵۴

 / جايگاه پنجم ساخت رطب به گزارش ايرنا , مسعود گرگيج در بازديد از نخلستان هاي بندرعباس افزود : به دليل تصحيح نخلستان هاي فرسوده , تغذيه مطلوب و توسعه و گسترش كشت ارقام تجاري پيش گويي ميشود سال جاري 150 هزار بدن رطب در استان برداشت شود كه‌اين ميزان نسبت به مد شبيه پارسال پنج درصد ارتقا داراست . 
او ابلاغ داشت : فصل برداشت رطب در هرمزگان با رقم آلمهتري در خرداد آغاز و با چيدن خرماي پيارم در آبان ماه ادامه مي‌يابد . 
رئيس كارها باغباني اداره جهادكشاورزي هرمزگان اظهاركرد : مرداسنگ , خاصويي , برهي , مجول , كريته , پيارم , زاهدي , شاهاني و ديري از مرغوب ترين ارقام رطب در هرمزگان ميباشند . 
گرگيج گفت : در سال حدود 10هزار بدن رطب به بها 40 ميليون دلار از هرمزگان به كشورهاي متفاوت اعم از ايالات متحده , استراليا , كانادا , روسيه , كشورهاي آسياي اواسط و لبه خليج عجم صادر مي‌شود . 
او طولاني تر كرد : با دقت به اين كه يكي عواملي كه در صادرات نقش مهمي داراست دعوا فرآوري و صنعت هاي بسته بندي و تكميلي است , در سال اقتصاد مقاومتي , ساخت واشتغال در سمت ساخت صنعت هاي فرآوري و تكميلي ; جذب سرمايه گذار را در دستوركار اين اداره قراردارد . 
مديريت كارها باغباني اداره مجاهدت كشاورزي هرمزگان ذكر كرد : گسترش كشت ارقام تجاري رطب اعم از پيارم و مجول به دليل بازار پسندي و قابليت و امكان رقابت پذيري در بازارهاي جهاني و تصحيح نخلستان هاي سكو 2 از مهمترين برنامه هاي اداره مجاهدت كشاورزي در حين برنامه ششم است . 
گرگيج افزود : در استان بيش تر از 20هزار هكتار نخلستان جايگاه 2 است كه نياز به مرمت و تصحيح دارا هستند . 
52 رقم رطب در هرمزگان موجود است كه بعضي ارقام سكو يك آن , مشتمل بر پيارم , زاهدي , خاصويي , كريته و مرداسنگ و ارقام مرتبه 2 هم مشتمل بر زرك , آل مهتري , بردييال و حلو است . 
هرمزگان مرتبه پنجم ساخت رطب و دوم تراز زيركشت نخلستان هاي مرز و بوم را به خويش اختصاص داده است .

پرده هوا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۵۹:۴۹

 به گزارش خبر نگار مهر , محمد سعيدي در اولي گرد هم آيي كميته افزايش كيفيت بهداشتي شير ناپخته سال ۹۶در استانداري سمنان , ضمن ابلاغ اين كه شير نپخته سهم قابل توجهي در ساخت فرآورده‌هاي ناپخته دامي در سرزمين را دارا است , اعلام‌كرد : به دليل موقعيت ويژه اين ماده غذايي همچون فسادپذيري پرسرعت , بررسي بيشتر بر زنجيره ساخت , حمل , فرآوري و عرضه آن را طلب مي نمايد . 
او بابيان اين‌كه كيفيت بهداشتي شير نپخته در استان سمنان در درحال حاضر افزايش است , افزود : اين كميته با انگيزه بررسي موقعيت كيفيت بهداشتي شير نپخته در استان و بنا كردن راهكارهاي اجرايي ارتقاي كيفيت بهداشتي شير نپخته , در مركز ها ساخت , گردآوري , توزيع , فرآوري و عرضه و گزينش معيارهاي بهداشتي شير ناپخته با اعتنا به مطالعات انجام يافته و راهكارهاي اجرايي براي جلوگيري از ورود شيرهاي بي كيفيت و نامطلوب بهداشتي به چرخه مصرف و در غايت افزايش كيفيت بهداشتي شير نپخته درست شده شده‌است . 
مديركل دامپزشكي استان سمنان به دنبال از برگزاري زمان آموزشي پيشگيري از بيماري هاي مشترك بين بشر و دام با محوريت تب كريمه كنگو ويژه مراقبان تندرست در شهرستان سمنان خبر بخشيد و اعلام كرد : با اعتنا به اهميت بيماري خطرناك تب خون ريزي دهنده كريمه كنگو و لزوم در اختيار گرفتن و پيشگيري از اين بيماري مشترك بين بشر و دام , زمان آموزشي پيشگيري از بيماري هاي مشترك بين آدم و دام با محوريت تب خون‌ريزي دهنده كريمه كنگو ويژه مراقبان تندرست مركز ها بهداشتي و درماني شهرستان هاي سمنان , سرخه و مهديشهر با همياري راءس بهداشت شهرستان سمنان در محل تالار فراگيري بهورزان علم ها پزشكي استان برگزار شد . 
سعيدي افزود : دراين زمان آموزشي مراقبان سالم با بيماري كريمه كنگو و شيوه هاي در دست گرفتن و پيشگيري از آن آشنا شده و به سوال هاي حاضران راجع به اين بيماري و بقيه بيماري هاي مشترك بين آدم و دام جواب داده شده و مشاجره و تبادل حيث در موضوع تدبيرها پيشگيرانه از بيماري صورت به عهده گرفت . 
او با اشاره به اين كه تا به امروز ۸۳۲ بيماري مشترك بين آدم و دام شناخته شده‌است , بيماري تب كريمه كنگو را از خطرناك ترين اين بيماريها تيتر كرد و از عوام مردم مخصوصا مجموعه هاي در معرض خطر كه مشتمل بر دامداران , قصابان , كاركنان كشتارگاه ها , پزشكان و دامپزشكان مي باشند خواست تا نگهداري واجب و تدبيرها پيشگيرانه از بيماري را همواره مدنظر داشته باشند .

پرده هوا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]