woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iranfoodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۳:۰۳

يكي از رايجترين و كاربردي ترين روشهاي آبياري ، آبياري قطره اي نواري مي باشد كه مناسب كشتهاي رديفي همچون پنبه مي باشد .
در سيستم آبياري قطره اي نواري ، از نوارهايي ساخته شده از جنس پلي اتيلن كه به نام نوار آبياري يا نوار تيپ شناخته شده ، استفاده مي گردد .
نوار تيپ به دو صورت نوار تيپ درزدار و پلاك دار در بازار موجود مي باشد كه در سايت بازار بزرگ كشاورزي ، در بخشهاي جداگانه ، اطلاعات هر يك موجود مي باشد .
نوار تيپ يا نوار آبياري براي اولين بار و در حدود پنجاه سال پيش در آمريكا توليد و مورد استفاده قرار گرفت .
خصوصيات نوار آبياري يا نوار تيپ
همانطور كه اشاره شد ، نوار آبياري از جنس پلي اتيلن بوده و بر خلاف لوله هاي پلي اتيلن قابليت انعطاف داشته و بصورت رولهايي با طول چند صد متري توليد و عرضه مي گردد.
شكل اوليه نوار آبياري مسطح و صاف بوده كه با ورود آب ، پر گشته و پس از انجام عمليات آبياري و خروج آب از نوار تيپ ، دوباره به شكل مسطح در مي آيد .
فاكتورهاي حائز اهميت در انتخاب نوار آبياري
• فشار كاري نوار آبياري 
• ضريب يكنواختي پخش آب 
• ضخامت نوار تيپ
• طول رول
• ميزان آبدهي نوار تيپ
• قطر داخلي
• طول پهن كردن تيپ
توصيه هاي فني و موارد احتيازي در بكار بردن نوار آبياري 
- يكي از مواردي كه در كابرد انواع نوار آبياري بايد به آن توجه نمود ، جهت منافذ آن مي باشد كه بايد حتما به سمت بالا باشد .
- فشار كاري و مش فيلتراسيون نيز از موارد احتياطي مي باشد كه بايد در نظر گرفته شود .
- به هنگام استفاده از نوار آبياري بايد مراقب بود كه كشيدگي بر روي زمين باعث خراشيدگي و ايجاد پارگي نوار تيپ نگردد .
- سيستم آبياري بايد مجهز به سيستم فيلتراسيون و فيلتر شني و ديسكي باشد تا آب به هنگام ورود به نوار آبياري فاقد ذرات معلق درشت باشد .
تقريبا پس از هر دو يا سه بار آبياري ، به منظور تخليه رسوبات از نوار آبياري ، بايد داخل آن به خوبي شستشو داده شود .


نوار تيپ درزدار

نوار تيپ پلاك دار

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۵:۴۰

انواع پياز گل
گلهاي زيادي در طبيعت هستند كه به وسيله پياز گل تكثير و پرورش مي يابند .پياز گل نرگس ، پياز گل سنبل و پياز گل لاله از متداولترين و محبوب ترين انواع پياز گل هستند .
براي پروش گلهاي پيازي بايد مواردي را در مورد پياز گل رعايت نماييد.يكي از مهمترين مسايلي كه بايد درباره پياز گل بدانيم ، ظاهر فيزيكي پياز گل مي باشد بنابراين از تهيه و خريد پياز گل هاي معيوب و بيمار خودداري نماييد .
پس از تهيه پياز گل سالم و درشت ، بايد نكاتي در مورد نگهداري ، كاشت و آبياري پياز گل بدانيد .
همانطور كه ميدانيد پياز گل ها ، دوره خواب و استراحت دارند كه در دوره خواب پياز گل لازم است شرايط محيطي مناسب ، رعايت و ايجاد شود .
پرورش و كاشت پياز گل سنبل :
گل سنبل نيز مانند نرگس و لاله داراي پياز بوده و از همين طريق قابل كاشت و پرورش مي باشد .
همانطور كه اشاره شد براي كاشت گل سنبل بايد پياز گل سالم و بدون بيماري و زخم خوردگي تهيه نماييد .بهترين نشانه براي انتخاب پياز گل سالم ، سنگيني ، سفتي و درشت بودن پياز گل مي باشد .
رنگ گل سنبل از طريق پياز گل براي افراد مبتدي قابل تشخيص و شناسايي نيست بنابراين در اين مورد بايد از فروشنده مشاوره و راهنمايي بگيريد .
يكي ديگر از نكات حائز اهميت در انتخاب پياز گل سنبل ، محل كاشت سنبل مي باشد . به اين معني كه پياز گل مخصوص پاغچه و يا گلدان باشد . معمولا پياز گل مخصوص گلدان ريزتر از پياز گل باغچه مي باشد .
خاكي كه ميخواهيد پياز گل را در آن كشت نماييد نيز در كسب نتيجه دلخواه ، بسيار اهميت دارد . بهترين خاك براي كاشت پياز گل سنبل ، مخلوطي از خاك برگ و خاك شن دار مي باشد . نحوه كاشت پياز گل سنبل يه اين طريق است كه دو سوم پياز گل در خاك كاشته شده و يك سوم پياز گل بايد از خاك بيرون باشد .
پياز گل كاشته شده در گلدان بايد در محيطي با دماي معتدل نگهداري شود . آبياري به موقع و منظم نيز از نيازهاي پياز گل سنبل مي باشد . در روزهاي ابتدايي كاشت پياز گل سنبل ، دماي محيط نبايد از 13 درجه تجاوز نمايد .
با رعايت اين نكات ، پياز گل سنبل حدودا يك ماه تا يك ماه و نيم بعد شروع به گل دادن مي نمايد 
 به محض رويت جوانه هاي سنبل ، بايد گلدان به مدت ده روز به محيطي تاريك انتقال يابد و پس از اين مدت ، ميتوان گلدان را به محيطي با نور و دماي معمولي منتقل نمود .
كاشت پياز گل سنبل در باغچه :
نكته بسيار مهم در كاشت پياز گل سنبل در باغچه ، دماي هوا مي باشد .پياز گل نبايد در دماي بسيار پايين كشت شود كه باعث يخزدگي پياز گل شود . بهترين زمان براي كاشت پياز گل سنبل در باغچه ، اواسط بهمن ماه مي باشد . در صورت سرد بودن هوا در آن زمان ، توصيه مي شود كه پياز گل را در عمق بيشتري از خاك بكاريد . در شرايط ايده آل محيطي و رعايت نكات ذكر شده ، اواخر اسفند و يا اوايل فروردين ماه ، گياه سنبل به بار مي نشيند.
كاشت پياز گل سنبل در آب :
در كاشت پياز گل در آب علاوه بر كاشت پياز در ظرف مناسب و ريختن خاك ذغال ، مراقبت از ريشه هاي پياز گل و انتشار آنها در آب نيز ضروري مي باشد . پس از كاشت پياز گل سنبل در آب بهتر است اين گياه در تاريكي قرار گيرد .
دليل استفاده از ذغال در كاشت پياز گل سنبل در آب ، جلوگيري از فساد پياز گل در آب مي باشد .

موضوع:
برچسب‌ها: پياز گل، بذر گل، پياز گل لاله، پياز گل سنبل، ،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۹:۳۹
تفاوتهاي استفاده از دستگاه تصفيه آب و آب معدني

با گسترش جمعيت شهري و كمبود آب سالم ، يكي از دغدغه هاي زندگي شهرنشيني ، مساله آب آشاميدني مي باشد . عليرغم وجود كارخانجات گوناگون توليد كننده آب معدني و آشاميدني ، اين سوال كه استفاده از آب معدني بهتر است يا استفاده از دستگاه تصفيه آب ، ذهن بسياري از افراد را درگير كرده است. به اين منظور با نگاهي اجمالي به مقايسه انواع آب معدني و آب تصفيه شده توسط دستگاه تصفيه آب پرداخته و قضاوت در اين مورد را به خود افراد مي سپاريم :
يكي از مواردي كه در تهيه و نگهداري آبهاي معدني توليد شده در كشور ما بكار ميرود ، استفاده از ماده نگهدارنده فلورايد مي باشد . اين ماده سرطان زا بود و استفاده از آن براي انسان بسيار مضر مي باشد ولي از آنجا كه به طور معمول آب سالم پس از 48 ساعت در بطري شروع به گنديدگي ميكند ، در كشور ما براي جلوگيري از اين موضوع به آبهاي آشاميدني و معدني فلورايد اضافه مي نمايند .
يكي ديگر از موارد قابل تامل در مقايسه استفاده از دستگاه تصفيه آب و آب معدني ، شرايط محيطي غير بهداشتي توليد مي باشد كه متاسفانه در اكثر كارخانجات توليد كننده آب معدني وجود دارد ولي در استفاده از دستگاه تصفيه آب ، اين مشكل منتفي مي باشد .
همچنين لازم است بدانيد كه اساس كار دستگاه تصفيه آب ، حذف املاح اضافي و نيترات موجود در آب مي باشد زيرا وجود بيش از حد اين مواد براي سلامتي انسان مضر مي باشد در صورتي كه در توليد آب معدني عموما از نيترات و املاح استفاده مي شود كه وجود اين مواد باعث بروز بيماري هايي از جمله سنگ كليه و ... مي گردد.
نكته آخر اينكه در دراز مدت استفاده از دستگاه تصفيه آب بسيار مقرون به صرفه تر از آب معدني مي باشد . 

سيستم بكار رفته در دستگاه تصفيه آب خانگي

عموما در دستگاه تصفيه آب خانگي از سيستم اسمز معكوس و سيستم فيلتراسيون استفاده مي شود . كه در صورت استفاده از سيستم فيلتراسيون ، دستگاه تصفيه آب با قيمت پايين تري توليد و عرضه مي شود و البته آب توليد شده توسط دستگاه تصفيه آب به روش فيلتراسيون ، از كيفيت پايين تري برخوردار خواهد بود.
بر عكس ، در دستگاه تصفيه آب به روش اسمز معكوس ، علاوه بر برخورداري از آبي با كيفيت بالاتر ، قيمت تمام شده اين نوع از دستگاههاي تصفيه آب به مراتب بالاتر خواهد بود .

روش انتخاب بهترين دستگاه تصفيه آب

با وجود تعدد مدلهاي دستگاه تصفيه آب خانگي در بازار ، انتخاب بهترين نوع دستگاه به نظر كار آساني نيست . آگاهي نسبت به چند مورد ، شما را براي خريد و تهيه بهترين و مناسب ترين دستگاه تصفيه آب راهنمايي خواد كرد كه در زير به اين موارد اشاره خواهد شد .
نخستين مساله در انتخاب دستگاه تصفيه آب ، آگاهي به نياز واقعي و موارد مصرف آن مي باشد . پيش از خريد بايد از خود بپرسيد كه براي چه منظوري قصد خريد دستگاه تصفيه آب داريد و اينكه آبي كه قصد تصفيه آن را داريد داراي چه ويژگيهاي فيزيكي و شيميايي مي باشد .
در مرحله بعد بايد به ظاهر و شكل فيزيكي دستگاه تصفيه آب توجه نماييد . طبيعتا براي تعبيه اين دستگاه ، شما مكان و فضاي مشخصي را در نظر گرفته ايد و بايد دستگاهي را انتخاب نماييد كه با فضاي مورد نظر شما بيشترين تطابق را داشته باشد .
گام بعدي ، اطمينان از اصل بودن دستگاه تصفيه آب مي باشد .به طور معمول در بين دستگاههاي موجود در بازار ، دستگاههاي تصفيه آب تايواني داراي كيفيت بالاتر و طول عمر بيشتري مي باشند .
آگاهي به شيوه تصفيه آب دستگاه نيز يكي از مواردي است كه شما را در امر خريد هدايت خواهد كرد. دستگاههاي تصفيه آب به روش اسمز معكوس به مراتب بهتر از دستگاههايي است كه به روش فيلتراسيون عمل مي كند و بنابراين آب خروجي از سيستم اسمز معكوس داراي كيفيت و سلامت بيشتري مي باشد .
توجه به استانداردها و گواهينامه هاي دستگاه تصفيه آب نيز يكي از موارديست كه به هنگام انتخاب و خريد بايد توجه ويژه اي به آن كنيد .

روش كار دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس

به طور خلاصه و اجمالي ميتوان روش كار دستگاه تصفيه آب را اينگونه تشريح كرد :
در اين نوع از دستگاههاي تصفيه آب ، فيلترهايي با نام ممبران وجود دارد كه آب با فشار از آنها عبور داده مي شود .در حين عبور آب از ممبرانها ، مواد جامد و محلول در آب ، در ممبران باقي مانده و آب خالص از آن عبور مي كند . به اين روش از تصفيه آب روش RO يا اسمز معكوس گفته مي شود كه نسبت به ساير روشهاي تصفيه آب برتري داشته و تا حد بسيار زيادي آلاينده ها و مواد مضر را از آب حذف مي نمايد .
 
 
 
 

 

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۱:۳۴

آبخوري دستي كله قندي
آبخوري دستي كله قندي توسط نيروي انساني قابل كنترل مي باشد و همه فرآيند پر و خالي شدن ، ضد عفوني و شستشوي آبخوري توسط نيروي انساني انجام ميشود. اين نوع آبخوري مناسب براي جوجه هاي جوان مي باشد . حداقل ظرفيت اين نوع آبخوري دو و حداكثر ظرفيت آن 4 ليتر مي باشد . 
آبخوري دستي ناوداني
جنس اين نوع از آبخوري عموما آهن سفيد و يا آلومينيوم و پلاستيك بوده و به سيستم آب لوله كشي يا تانكر آب وصل مي باشد . از اين نوع آبخوري بيشتر براي پرورش مرغ تخمگذار و درون قفس مورد استفاده قرار مي گيرد. در آبخوري دستي ناوداني بطور دائم جريان اب تميز به صورت ملايم وجود داشته و آب اضافي توسط يك دريچه در انتهاي آبخوري خارج مي شود.
در استفاده از اين نوع آبخوري مصرف آب بالا ميرود و همچنين ضد عفوني و شستشوي آبخوري بيشتر از ساير انواع آبخوري مي باشد . يكي ديگر از معايب اين نوع آبخوري مشكلاتي است كه با قطع شدن آب پيش مي آيد.
آبخوري نيپل يا اتوماتيك قطره اي 
اين نوع آبخوري در قفسهاي اتوماتيك استفاده مي شود و بسيار بهداشتي بوده و علاوه بر آن نيازي به ضد عفوني آبخوري به طور مكرر نيست. استفاده از اين نوع آبخوري بر خلاف آبخوري دستي ناوداني ، در مصرف آب بسيار صرفه جويي مي كند .نكته قابل توجه اين است كه اين نوع آبخوري براي جوجه هاي قبل از يك هفته مورد استفاده قرار نميگيرد.
آبخوري اتوماتيك سيفوني 
در اين نوع آبخوري يك صفحه مدور و يك بشقاب وجود دارد كه معمولا هر دوي اين قطعات پلاستيكي هستند كه توسط يك لوله به جريان اصلي آب وصل و آيزان مي باشد . زماني كه ميزان آب در آبخوري بيش از حد لازم باشد در اثر سنگيني آبخوري فنر به پايين كشيده شده و شير تنظيم آب بسته مي شود و بالعكس زماني كه آب آبخوري كمتر از حد مورد نياز باشد به علت سبكي فنر بالا رفته و شير باز ميشود . ارتفاع اين نوع آبخوري به فراخور سن جوجه و مرغها قابل تنظيم مي باشد .
اين نوع آبخوري بهداشتي و با صرفه مي باشد ولي براي تجهيز سالن به اين نوع آبخوري نيازمند به سرمايه بيشتري مي باشد .
آبخوري اتوماتيك فنجاني
آبخوري فنجاني عموما كوچك هستند و بين 5 تا 15 سانتيمتر قطر و 5 تا 6 سانت هم ارتفاع دارند . دو نوع از اين آبخوري وجود دارد. آبخوري فنجاني معلق و آبخوري فنجاني ماشه اي .

 

دانخوري 

هواكش مرغداري 

 

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۸:۳۶

شمشاد زن وسيله اي است كه براي كوتاه و يكدست نمودن سطح شمشاد مورد استفاده قرار مي گيرد .
شمشاد زن نيز مانند چمن زن ها به چهار گروه اصلي تقسيم ميشوند :
شمشاد زن دستي ، شمشاد زن شارژي ، شمشاد زن برقي و شمشاد زن موتوري .
هر يك از انواع شمشاد زن ياد شده ، بسته به ميزان و حجم مورد نياز در كاربردهاي مختلف قابل استفاده مي باشد .
شمشاد زن دستي همانطور كه از نامش پيداست وسيله اي مكانيكي ميباشد كه توسط نيروي مكانيكي اعمال شده توسط شخص ، عمل مي نمايد .
شمشاد زن هاي شارژي نيز همانطور كه از اسم آن بر مي آيد ، قابل شارژ شدن مي باشد و پس از شارژ شدن به ميزان لازم و بدون هيچ كابل و اتصالي و بدون نيروي مكانيكي شخص، قابل استفاده مي باشد . 
در مقايسه با ساير انواع شمشاد زن ، شمشاد زن شارژي صداي كمتري داشته و اكثرا براي محيطهاي كوچك همچون حياط منازل و فضاهاي كوچك مورد استفاده قرار مي گيرد .
نوع ديگر از انواع شمشاد زن ، شمشاد زن برقي مي باشد كه اين نوع شمشاد زن توسط نيروي برق كار مي كند و مانند شمشاد زن هاي شارژي براي مصارف شخصي در محيط ها و فضاهاي كوچك و شمشادهاي با متراژ كم مورد استفاده قرار مي گيرد .
نوع ديگر شمشاد زن ها ، شمشاد زن موتوري ميباشد كه در بين انواع شمشاد زن ، اين وسيله داراي قدرت بيشتري بوده و البته قيمت اين شمشاد زن نيز نسبت به ساير انواع بالاتر مي باشد .
نيروي محركه شمشاد زن موتوري سوخت ميباشد .
شمشاد زن موتوري با توجه به وجود موتور در اين دستگاه از صداي بيشتري برخوردار بوده ولي از نظر كارايي اين نوع شمشاد زن در رده محصولات حرفه اي بوده كه براي محيطها و فضاهاي با حجم بالا مورد استفاده قرار مي گيرد .

چمن زن

علف زن

اره موتوري 

 

موضوع:
برچسب‌ها: شمشاد زن، علف زن، چمن زن، اره موتوري،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۰۱:۲۲

كاربرد علف زن :
استفاده از علف زن ، اغلب به منظور حذف و از بين بردن علفهاي هرز موجود در باغات ، مسير عبور آب ، نهالستانها ، زمين هاي چمن و ... صورت مي گيرد .
ساختمان علف زن متشكل از يك موتور كه در انواع مختلف اين دستگاه ، قدرت اين موتور متفاوت مي باشد ، محور انتقال نيرو ، تيغه برش علف زن و ... مي باشد .
علف زن ها در انواع مختلف دستي و دوشي بوده كه نوع دوشي آن براي حمل راحت تر توسط كاربر بر روي دوش قرار مي گيرد كه هدايت علف زن نيز در اين نوع بسيار راحت تر خواهد بود .
بلندي لانس علف زن قابل تنظيم براي افراد با بلندي قد مختلف مي باشد . همچنين نيروي محركه در انواع علف زن ميتواند از نوع برقي و احتراقي باشد و وظيفه اصلي اين نيروي محركه ، تامين قدرت براي حركت تيغه علف زن مي باشد .
عموما تيغه علف زن به صورت افقي مي باشد و در برخي از انواع علف زن ، محفظه تيغه علف زن ، قابليت جابجايي با وجين كن ، هرس كن و يا اره زنجيري را دارد و و به علت امكان اين جابجايي ، ميتوان علف زن را وسيله اي چند كاره بر شمرد .
تيغه علف زن به صورت افقي و بدون هيچ واسطه اي بر روي محور خروجي دستگاه سوار مي شود و بسته به نوع كار ، شكل ظاهري اين تيغه ، متفاوت خواهد بود .
براي نگهداري و سرويس كردن علف زن ، بايد تمام قسمتهاي دستگاه قبل از شروع كار بازديد شده و تيغه به لحاظ كنترل تيزي ، بصورت روزانه بازرسي شود و در صورت نياز ، تميز و در صورت آسيب ديدگي تيغه ، تعويض شود .
طول نخ تيغه علف زن بايد به اندازه لازم باشد و چنانچه به علت ساييدگي ، كوتاه شد ، به اندازه لازم اصلاح شود .
يكي ديگر از موارد كنترل علف زن ، چك كردن محفظه روغن آن مي باشد كه در صورت پايين امدن سطح آن ، بايد به محفظه ، روغن اضافه نمود .
تيغه علف زن به وسيله يك مهره ثابت شده كه بايد هميشه قبل و بعد از استفاده از علف زن ، كنترل و در صورت نياز توسط آچار محكم شود .
توجه داشته باشيد كليه عمليات مربوط به كنترل علف زن بايد در حين خاموش بودن دستگاه صورت گيرد .
در طول استفاده از علف زن ، از برخورد تيغه آن با سطوح سخت بايد جلوگيري نماييد .

 

چمن زن

شمشاد زن

اره موتوري 

موضوع:
برچسب‌ها: چمن‌ زن، علف زن، شمشاد زن، اره موتوري،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۶:۲۵

چمن‌ زن
چمن زن وسيله اي متشكل از يك يا چند تيغه گردان بوده كه به منظور برش و قطع سطح چمن با ارتفاع مشخصي مورد استفاده قرار مي گيرد .
قدرت تيغه ها در چمن زن قابل تنظيم بصورت دستي مي باشد و با راندن چمن زن به سمت جلو تيغه هاي مكانيكي دستگاه چمن زن عمل ميكنند .
در برخي از انواع چمن زن يك موتور احتراقي يا الكتريكي براي چرخاندن تيغه هاي چمن زن بكار مي رود و در برخي از انواع چمن زن ، علاوه بر عمليات چمن زني ، كارهايي نظير كوددهي و جمع آوري ضايعات نيز توسط چمن زن انجام ميگردد.
به طور كلي دو نوع تيغه در چمن زن استفاده مي شو د . به عبارت ديگر بسته به نوع تيغه به كار رفته در دستگاه چمن زن ميتوان چمن زن ها را به دو دسته چمن زن سيلندري و چمن زن روتاري تقسيم نمود.
در يك تقسيم بندي ديگر ، چمن زن ها به چهار گروه كلي چمن زن دستي ، چمن زن تراكتوري ، چمن زن برقي و شارژي و چمن زن موتوي يا گيربكسي ، تقسيم مي شوند .
چمن زن تراكتوري :
چمن زن تراكتوري ، بهترين نوع چمن زن بوده كه داراي قابليت و امكانات زيادي مي باشد و اين نوع چمن زن داراي يك موتور محرك بسيار قوي بنزيني به همراه چهار چرخ متحرك و تيغه هاي قوي مي باشد .
چمن زن دستي :
ميتوان گفت ابتدايي ترين نسل چمن زن ، چمن زن دستي مي باشد كه ساختار و عملكرد اين نوع چمن زن به صورت دستي و هلي و به وسيله نيروي انساني مي باشد .
چمن زن برقي - شارژي :
اصولا اين نوع از چمن زن كه با برق و يا بصورت شارژي عمل ميكند ، براي مصارف خانگي و نيمه صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرد .
چمن زن موتوري-گيربكسي : 
چمن زن موتوري در محيطها و فضاي سبز گسترده كه عمليات چمن زني نياز به ميزان جابجايي و قدرت موتور بالايي دارد ، مورد استفاده قرار مي گيرد .

علف زن

شمشاد زن

اره موتوري

موضوع:
برچسب‌ها: چمن‌ زن، علف زن، شمشاد زن، اره موتوري،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۰:۱۱
حدود يك سوم محصولات كشاورزي اعم از باغي و زراعي در مراحل مختلف كاشت و داشت ، توسط آفات از بين ميروند لذا استفاده از آفت كش عليرغم نكات منفي ، كاربردي ترين روش براي مبارزه با آفات در اين مراحل مي باشد .

به طور كلي آفت كش به دسته اي از مواد شيميايي گفته مي شود كه به منظور از بين بردن و يا كنترل آفتهاي گياهي نظير حشرات، علفهاي هرز، قارچهاي زيان آور و ... استفاده مي شود.
طبقه‎بندي آفت كش ها
آفت كش ها بر اساس مواد شيميايي و تركيبات موجود آن تقسيم بندي مي شوند .
آفت كش هاي كلره 
اين گروه از آفت كش ها كه مبارزه عليه طيف وسيعي از آفات را به عهده دارند مدت زمان ماندگاري و پايداري زيادي در محيط دارند .
آفت كش هاي فسفره 
اين گروه از آفت كش ها در مقايسه با آفت كش هاي كلره ماندگاري كمتري دارند و در تركيبات آنها مولكولهاي حاوي فسفر وجود دارد . قدمت كشف اين نوع از آفت كش ها به دوران جنگ جهاني دوم بر ميگردد.
آفت كش هاي كاربامات‎
اين گروه از آفت كش ها از نظر مكانيسم عمل بر روي آفات شبيه آفت كش هاي فسفره هستند.
آفت كش هاي پايروتروئيد 
اين گروه از آفت كش ها بيشترين كاربرد را در كنترل حشرات خانگي و آفات كشاورزي دارد 
آفت كشهاي جديد
علاوه بر چهار گروهي كه ذكر شد ، در حال حاضر گونه هاي ديگري از آفت كش ها در بازار موجود مي باشد كه مكانيسم و نحوه عمل هر يك با ديگري كاملا متفاوت است. 
ويژگيهاي يك آفت كش مناسب
آفت كش موثر بايد به همان اندازه كه روي آفت هدف تاثير كافي دارد ، بر روي محصول سمپاشي شده بايد بي تاثير باشد و همچنين بر روي حشرات مفيد، اثر سوء نداشته باشد. همچنين يك آفت كش مناسب بايد از قيمت متعادلي برخوردار باشد تا استفاده از آفت كش از نظر اقتصادي مقرون به صرفه باشد. از طرف ديگر يك آفت كش ايده ال نبايد در محصول نهايي طعم يا بوي نامطبوع و خاصي ايجاد كند و همچنين بايد براي انسان و دام بي خطر بوده و درجه سميت آن تحت شرايط محيطي و جوي مختلف ، تغيير نكند.
همچنين يك آفت كش ايده آل در محيط قليايي و اسيدي نبايد ، سريعا تجزيه شود و در زنجيره غذايي و به طور كلي در سيستم كشاورزي و غير آن ، اختلالي ايجاد نكند .
هر آفت كش و به طور كلي ، سموم كشاورزي داراي سه نوع نام مي باشند .
نام عمومي آفت كش كه عموما اين نام توسط شركت توليد كننده آن انتخاب مي شود و بعد از تاييد موسسات متولي استاندارد ، ثبت مي شود كه بر اساس اين نام عمومي ، مصرف كننده ، هيچ اطلاعاتي درباره ساختار شيميايي آن آفت كش نخواهد داشت .
نام ديگر يك آفت كش ، نام تجاري آن مي باشد كه در واقع نام تجاري ، همان فرمولاسيون آفت كش مي باشد . از آنجا كه آفت كشها با فرمولاسيونهاي مختلفي وجود دارد ، بنابراين تنوع نام آفت كشها زياد مي باشد . بر روي بسته بندي آفت كشها معمولا حرف اول نام تجاري با حروف بزرگ نوشته مي شود .
نام شيميايي آفت كش نيز بر اساس قوانين بين المللي انتخاب و ثبت مي شود كه با آگاهي از نام شيميايي آفت كش ، به ساختار شيميايي آن پي خوهيم برد.
عبارت فرمولاسيون در سموم كشاورزي
تغييراتي كه بر روي سموم كشاورزي و آفت كشها صورت مي گيرد تا باعث بهبود ميزان تاثير و شرايط نگهداري آن شود در اصطلاح فرمولاسيون نام دارد .
در فرمولاسيون ، تركيبات شيميايي سموم با مواد غير سمي كه با يكديگر سازگاري فيزيكي و شيميايي دارند تركيب مي شوند .
تركيبات غير سمي بكار رفته در فرمولاسيون قرار است كه ميزان تاثيرات آفت كش يا هر سم شيميايي را افزايش داده و باعث افزايش حلاليت آفت كش در آب گردد . همچنين از ديگر وظايف اين مواد بكار رفته در فرمولاسيون آفت كش ميتوان به تاثير آن بر كاهش تبخير و باد بردگي سم اشاره كرد . كمك به نفوذ سم و افزايش ميزان چسبندگي و پخش شوندگي آفت كش ، از ديگر موارد كاربرد اين مواد در فرمولاسيون آفت كش مي باشد .

مخزن سمپاش

مخازن پلي اتيلن


نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۰:۰۵
قارچ كش ها تركيبات شيميايي هستند كه باعث از بين رفتن قارچهاي گياهي مي شوند. برخي از انواع قارچ كش نيز بدون از بين بردن قارچها و تنها با كنترل آنها عمل مي كنند.
ضرورت استفاده از قارچكش ها
بيماري هاي گياهان عاملي شايع مي باشد كه در صورت عدم توجه و مبارزه ، مي تواند علاوه بر خسارات جبران ناپذير، باعث كاهش محصول و كيفيت آن نيز شود.
بنابراين به جهت كنترل بيماري گياه و به منظور افزايش باروري آن و همچنين افزايش طول دوره انبارداري محصول ، لازم است كه قارچ كش ها نيز به عنوان يكي از راههاي دفع آفات نباتي ، وارد عمل شوند .
قارچكش ها براي كاهش آلودگيهايي كه همزمان با بيماريهاي گياهي اتفاق مي افتد نيز مورد استفاده واقع مي شوند .
در كنار برنامه هاي كنترل تلفيقي در مزارع نظير تناوب كشت ، نحوه و ميزان كوددهي و ... استفاده از قارچ كش مناسب نيز يكي از راههاي مديريت بيماريها در مزارع مي باشد .
قارچ كشها قابليت كنترل بيماري هاي زيادي را دارند و با توجه به اينكه عمليان زراعي خود به تنهايي از بروز بيمارها جلوگيري نميكند لذا استفاده از قارچ كش نيز يكي از برنامه هاي زراعي سالانه مي باشد .
قارچ كش ها ي متداول
قارچ كش فيلينت يا تري فلوكسي استروبين كه به منظور كنترل لكه سياه سيب و سفيدك سطحي سيب و سبزيجات مورد استفاده قرار مي گيرد . ميزان مصرف اين قارچ كش ، 200 گرم در هر هزار متر مربع مي باشد .
- قارچ كش كوليس كه صرفا به منظور كنترل بيماري سفيدك هلو و شليل مورد استفاده قرار مي گيرد . ميزان مصرف اين قارچ كش نيز نيم ليتر دز هزار متر مربع مي باشد .
- قارچ كش مونسرن براي رفع شوره سياه سيب زميني مصرف مي شود و ميزان استفاده اين قارچ كش يك و يك چهارم ليتر به ازاي يك تن غده مي باشد .
- قارچ كش بايكور براي مبارزه با لكه سياه سيب و سفيدك حقيقي جاليز كه ميزان مصرف اين نوع قارچ كش 750 گرم در هزار متر مربع مي باشد .
قارچ كش ايمپكت براي كنترل زنگها و سياهك هندي غلات كه به ميزان يك ليتر در هكتار مورد استفاده قرار مي گيرد .
- قارچ كش دومارك براي از بين بردن سفيدك حقيقي سبزيجات و گياهان جاليزي به ميزان سه دهم ليتر در هر هكتار مورد استفاده قرار مي گيرد .
- قارچ كش اپوس در جهت از بين بردن سفيدك سطحي چغندر و زنگ گندم و به ميزان يك ليتر در هكتار از اين قارچ كش مصرف مي گردد.
- قارچ كش اورتيواپ براي از بين بردن سفيدك پودري جاليز مورد استفاده قرار مي گيرد و ميزان موثر آن يك ليتر در هكتار مي باشد .
قارچ كش استروبي براي كنترل سفيك سطحي سيب و لكه سياه سيب كه به ميزان 200گرم در هزار متر مربع استفاده مي گردد.
- قارچ كش آلتو براي از بين بردن بيماري سياهك هندي زنگها كه به ميزان نيم ليتر در هكتار ازين قارچ كش استفاده مي گردد .
- قارچ كش فوليكور به منظور رفع زنگهاي غلات و سبزيجات كه ميزان مورد نياز اين قارچ كش ، يك ليتر براي استفاده در يك هكتار مي باشد .
- قارچ كش اكسي كلرور مس براي مبارزه با آفات آتشك سيب و گلابي ، بيماري لب شتري هلو، آفت بلايت گردو و ....
-قارچ كش رورال تي اس كه در از بين بردن لكه قهوه اي نواري جـو و زردي نخود به ميزان يك تا دو ليتر در هر هكتار بسيار موثر است .
-قارچ كش توپاس يا پنكونازول براي كنترل آفت سفيدك حقيقي مو و به ميزان 125 سي سي در هزار متر مربع مورد استفاده قرار مي گيرد .
-قارچ كش كالكسين يا تري ديمورف به منظور از بين بردن افت سفيدك حقيقي چغندر و با دوز 75 سي سي در هر هكتار ، نتيجه مطلوبي خواهد داشت .
-قارچ كش مانكوزب براي از بين رفت آفات آلترنارياي و سفيدك دروغي سيب زميني و گوجه فرنگي و سفيدك داخلي يونجه و ... به ميزان يك تا دو كيلوگرم در هر هكتار استفاده مي گردد. 
-قارچ كش ريدوميل براي مبارزه با آفات سفيدك داخلي سبزيجات و گياهان جاليزي و به ميزان 20 تا 25 كيلوگرم دز يك هكتار مورد استفاده قرار مي گيرد.
-قارچ كش داكونيل براي از بين بردن سفيدك دروغي سيب زميني و آلترنارياي گوجه فرنگي و به ميزان 2 كيلوگرم در هكتار مصرف مي گردد.

 

مخازن پلي اتيلن

مخزن سمپاش 

موضوع:
برچسب‌ها: قارچ كش، حشره كش، آفت كش، علف كش، نماتد كش، كنه كش،

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۲۷

علف كش 
علف كش به ماده شيميايي اطلاق مي شود كه به منظور از بين بردن علفهاي هرز مورد استفاده قرار مي گيرد . نحوه استفاده از يك علف كش بستگي به نوع علف هرز دارد. بدين معني كه براي از بين بردن علفهاي هرز گاهي لازم است كه علف كش بر روي برگ گياه اسپري شود و گاهي اين علف كش در خاك و يا در كنار ريشه گياه مورد استفاده قرار مي گيرد .
به طور كلي سالانه ميليونها ليتر علفكش در سراسر جهان مورد استفاده قرار ميگيرد و از انجا كه هر ماده شيميايي ميتواند آثار زيانباري بر محيط زيست و خاك هر منطقه داشته باشد و حتي باعث تغيير عادات جانوران آن منطقه شود علف كش ها نيز از اين قاعده مستثني نيستند اما گاهي استفاده از علف كش ها امري اجتناب ناپذير مي نمايد .
به طور بسيار كلي مي توان علف كش ها را به دو دسته كلي تقسيم بندي كرد. گروهي كه براي از بين بردن نوع خاصي از علف هرز مورد استفاده قرار مي گيرد و گروهي كه براي از بين بردن همه علفها هرز استفاده ميشود .
البته در تقسيم بندي علف كش ها ساختار و طبقه بندي هاي ديگري نيز وجود دارد كه در زير به اختصار به برخي از آنها اشاره مي كنيم .
برخي از علف كش ها مستقيما روي گياه استفاده مي شود و برخي از انواع علف كش نيز صرفا براي استفاده در خاك مي باشند.
مدت زمان ماندگاري آثار علف كش در خاك در گونه هاي مختلف ، متفاوت است. برخي از انواع علف كش پس از پاشش در خاك تا چند دوره كشت در خاك تاثير داشته و باعث از بين رفتن علفهاي هرز ميشود و برخي تنها قابل استفاده در يك دوره كشت مي باشند .
زمان استفاده از علفكش ها نيز در انواع گوناگون آن متفاوت است. برخي از انواع علف كش قبل از شخم زمين مورد استفاده قرا ميگيرند . برخي ديگر از علفكش ها قبل از كاشت گياه و برخي ديگر قبل از سبز شدن گياه مورد مصرف قرار مي گيرد.
همچنين روش‌ به‌ كار بردن علف‌كش در خاك نيز متفاوت است بطوريكه علف‌ كش‌ مورد استفاده در خاك را مي توان در سطح خاك پاشيد و يا آنرا با خاك مخلوط كرد يا به‌ صورت لايه‌اى در زير خاك و يا به‌ صورت تزريق در خاك استفاده كرد.
مسير حركت علف‌كش در گياهان و مكانيسمى كه علف هرز توسط آن از بين مى‌رود، معيار ديگري براى طبقه بندي مي باشد. برخي از علف كش ها از طريق آوندهاى آبكش و برخي ديگر از طريق آوندهاى چوبي و برخي از طريق تماس يعني بدون انتقال ، بر روي علف هرز تاثير مي گذارند .
فرمولاسيون و شكل ظاهري علف كش نيز يكي ديگر از معيارهاي طبقه بندي مي باشد . علاوه بر اين نحوه استفاده و بكارگيري علف كش نيز ميتواند عاملي براي طبقه بندي باشد. برخي از انواع علف كش از طريق اسپري كردن بر گياه تاثير ميگذارد ، برخي بصورت مايع و محلول در آب مي باشند و برخي از اقلام علف كش نيز بصورت پودري و يا گرانوله مي باشند.

 

مخازن پلي اتيلن

مخزن سمپاش

موضوع:
برچسب‌ها: آفت كش، علف كش، قارچ كش، كنه كش، نماتد كش، حشره كش، ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ]