woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
خطر زلزله در تهران جدي است/اضطراب ملايم براي مردم لازم است! iranfoodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranfoodex
تاريخ: ۱۷ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۵۹:۳۲

خطر زلزله در تهران جدي است/اضطراب ملايم براي مردم لازم است!

اخبار حوادث پايشگر-رئيس سازمان مديريت بحران كشور با بيان اينكه بحث درباره خطر زلزله تهران نبايد فروكش كند، تاكيد كرد: در صورت فعال شدن هر كدام از گسل‌هاي بزرگ تهران ۱۰ ميليون نفر تحت تاثير آن قرار مي‌گيرند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر،اسماعيل نجار معاون وزير كشور و رئيس سازمان مديريت بحران كشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره خطرات زلزله در تهران اظهار داشت: خطر زلزله در تهران فروكش نمي كند پس بحث آن هم نبايد فروكش كند. از نظر روان شناسي هم وجود اضطراب ملايم براي انسان موثر است چون دنبال راهكار مي رود. اگر اين مقدار اضطراب وجود نداشته باشد، دغدغه اي هم وجود نخواهد داشت. مسئولان هم اين اضطراب را دارند.

وي ادامه داد: من آنچه مطرح مي كنم به دنبال سال ها مطالعه ام در اين زمينه است كه گسل هاي بزرگي در تهران داريم كه هر لحظه ممكن است فعال شود. قدرت فعاليت اين گسل ها نيز طبق برآورد كارشناسان تا ۷.۴ ريشتر است. هر گسل بزرگي در تهران كه فعال شود ۲ ميليون نفر را به صورت مستقيم و ۸ ميليون نفر را به صورت غير مستقيم تحت تاثير خود قرار مي دهد.

رئيس سازمان مديريت بحران بيان كرد: راهكاري كه ما مدام پيشنهاد مي دهيم آموزش، نظارت بر ساخت و سازها و استفاده از مصالح استاندارد است. شما نگاه كنيد در منطقه فولادي در سر پل ذهاب كه بيشترين ضربه را در زلزله غرب كشور از آن ناحيه خورديم، شما ساختماني را مي بينيد كه بعد از زلزله سرپاست و حتي شيشه هايش هم نشكسته است. ما بايد به سمتي برويم كه چنين ساختمان هايي داشته باشيم. هزاران بار هم گفته ايم كه اگر ژاپن توانسته از زلزله ها ايمن بيرون بيايد براي اين بوده كه خود را ايمن كرده است. دانش و تواني كه آنها دارند را ما هم در اختيار داريم.

نجار در ارتباط با تاثير آموزش و پرورش در مباحث آموزش در حوزه زلزله بيان كرد: ما معتقد هستيم آموزش و پرورش پتانسيل بالايي براي بالا بردن سطح آگاهي عمومي دارد. ۱۳ ميليون دانش آموز داريم كه آنها مي توانند حساسيت به زلزله را به خانه هايشان ببرند و به تك تك اعضاي خانواده منتقل كنند. در بيستمين مانور زلزله اي هم كه برگزار كرديم بر همين موضوع تاكيد كرديم. اما بايد اين كار با جديت پيگيري شود. بايد مدارس مقاوم شوند و خود محل فرماندهي محله در زمينه پيشگيري و در وقت زلزله باشند. راه درازي در پيش داريم.

وي در ادامه با اشاره به اينكه با تغيير اقليم زمين ۱.۷ درجه گرم تر شده است، جنوب غرب تهران را به دليل مشكلات فرونشست زمين بيشتر از باقي نقاط تهران در معرض اين آسيب عنوان كرد و گفت: البته خوشبختانه فرونشست در جنوب غربي استان تهران از ۱.۴ ميليمتر نشست در روز به كمتر از ۰.۸ رسيده است. ما به دنبال راهكارهايي براي كاهش اين مشكلات هستيم. اما به هر حال مدل هاي بارشي هم در كشور ما تغيير كرده است و برداشت بيشتري از آب هاي زيرزميني صورت مي گيرد كه خود مشكل ساز بزرگي است.

معاون وزير كشور در ادامه اظهار كرد: شما تهران را كه نگاه كنيد از دامنه كوه تا انتهايي ترين نقطه اي كه به چشم مي آيد يا سيمان ريخته ايم، يا آسفالت و … اجازه نمي دهيم آب باران به زمين فرو برود. با شهرداري صحبت كرده ايم كه نهرها را سيمان و سنگ نكنند و اجازه بدهند آب باران به سفره هاي زيرزميني فرو برود. متاسفانه با اجراي طرح فاضلاب تهران تقريبا همه چاه ها حذف شدند كه خود مشكل ديگر شهر تهران است. ما به دنبال غني كردن سفره هاي زيرزميني هستيم. همچنين بايد وزارت كشاورزي برداشت كمتري از سفره هاي زيرزميني داشته باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]